Herbatka z gałązek czeremchy


Od zawsze interesowałam się i zachwycałam się naturą – ptakami, łąkami, górami, lasami, kwiatami, jeziorami, bagnami, ziołami, jaskiniami, morzami itd, ale ostatnio odkrywają się przede mną całkiem nowe horyzonty – nowe smaki i zapachy… prosto z natury, dla zdrowia. Jestem bardzo wdzięczna za inspiracje Inez Herbiness ( HERBINESS), Ani Galant (Oblicza Gruzji ) oraz Katarzynie Miłochnie – Mikulskiej (W Miejskiej Kniei Katarzyna Mikulska).

Jedną ze wspaniałych dla mnie zielarskich nowości jest herbatka z gałązek czeremchy, która pachnie… migdałami! Jest to jedna z moich ulubionych. Ma kolor czerwonej herbaty.

Herbatka z gałązek czeremchy (1)

Wystarczy pogotować gałązki 5-10 minut i gotowe!!!

Czeremcha zawiera glikozydy cyjanogenne, którymi straszono mnie na studiach farmaceutycznych. Tak, to prawda,  uwalniają niewielkie ilości cyjanku.

Cóż jest trucizną? Wszystko jest trucizną i nic nie jest trucizną. Tylko dawka czyni, że dana substancja nie jest trucizną (łac. Dosis facit venenum).  (Paracelsus)

Znajome fitoterapeutki zalecają zdrowy rozsądek i robienie przerw. Nie można tej herbaty pić codziennie. Filiżanka raz w tygodniu nie zaszkodzi.  Pamiętajcie, że sami odpowiadacie za swoje zdrowie.

Herbatka z gałązek czeremchy (2)
Herbatka z gałązek czeremchy

Zapisz

Written By
More from Ola

Zaraza – tajemnicza bezzieleniowa roślina

Rośliny pasożytnicze owiane są aurą tajemniczości. Od razu wyobrażamy sobie jakieś mityczne...
Read More

1 Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *