Herbatka z gałązek czeremchy

Herbatka z gałązek czeremchy (2)

Od zawsze interesowałam się i zachwycałam się naturą – ptakami, łąkami, górami, lasami, kwiatami, jeziorami, bagnami, ziołami, jaskiniami, morzami itd, ale ostatnio odkrywają się przede mną całkiem nowe horyzonty – nowe smaki i zapachy… prosto z natury, dla zdrowia. Jestem bardzo wdzięczna za inspiracje Inez Herbiness ( HERBINESS), Ani Galant (Oblicza Gruzji ) oraz Katarzynie Miłochnie – Mikulskiej (W Miejskiej Kniei Katarzyna Mikulska).

Jedną ze wspaniałych dla mnie zielarskich nowości jest herbatka z gałązek czeremchy, która pachnie… migdałami! Jest to jedna z moich ulubionych. Ma kolor czerwonej herbaty.

Herbatka z gałązek czeremchy (1)

Wystarczy pogotować gałązki 5-10 minut i gotowe!!!

Czeremcha zawiera glikozydy cyjanogenne, którymi straszono mnie na studiach farmaceutycznych. Tak, to prawda,  uwalniają niewielkie ilości cyjanku.

Cóż jest trucizną? Wszystko jest trucizną i nic nie jest trucizną. Tylko dawka czyni, że dana substancja nie jest trucizną (łac. Dosis facit venenum).  (Paracelsus)

Znajome fitoterapeutki zalecają zdrowy rozsądek i robienie przerw. Nie można tej herbaty pić codziennie. Filiżanka raz w tygodniu nie zaszkodzi.  Pamiętajcie, że sami odpowiadacie za swoje zdrowie.

Herbatka z gałązek czeremchy (2)
Herbatka z gałązek czeremchy

Zapisz

Written By
More from Ola

Czeski Raj -Hruboskalsko i co to jest vyhlídka

Zapraszam Was do Czeskiego Raju (Bohemian Paradise,Český ráj). Jest to malownicza kraina...
Read More

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *