Puszczyk – tajemniczy mieszkaniec dziupli

Puszczyk - tajemniczy mieszkaniec dziupli (1) Puszczyk - tajemniczy mieszkaniec dziupli (2)

Sowy fascynują mnie od dzieciństwa. Mają w sobie coś zagadkowego. Od dawna moim marzeniem było zobaczyć na własne oczy sowę, usłyszeć szelest jej skrzydeł i głos pohukiwania przeszywający ciemności…

Dziuple w rosochatych wierzbach także mają w sobie coś magicznego… Zwracam na nie uwagę od czasu przeczytania dziecięcej książki Marii Kędziorzyny “Czar wielkiej sowy”.

Moje marzenie spełniło się! Zrobiliśmy zdjęcia, które prezentują najpospolitszy gatunek z naszych sów – puszczyka pospolitego (Strix aluco). Podczas wycieczki w Białowieskim Parku Narodowym zwróciłam uwagę na dziuplę w starym drzewie a Mąż dojrzał, że dziupla nie jest pusta!!! Pokazaliśmy to przewodnikowi, który mijając inne wycieczki dumnie dzielił się odkryciem.

Zdjęcie nocne wykonaliśmy podczas “Nocy Sów” w parku podworskim w Kliczkowie Małym. Za puszczykami nie trzeba się uganiać po rezerwatach i parkach narodowych, gdyż występują w każdym większym parku miejskim.

 

 

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

  • 67
  •  
  •  
  •  
  •  
Written By
More from Ola

Ogród Botaniczny w Pradze

Medinilla – rodzina zaczerniowate (Melastomataceae) Tunbergia – rodzina  akantowate (Acanthaceae) Lilia amazońska (Eucharis...
Read More

1 Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *