Moje przemyślenia na temat zdrowia i medycyny

Co ma wpływ na nasze zdrowie:

  1. Uważam, że największy wpływ na zdrowie ma dieta – odstawienie cukru, pszenicy oraz dużej ilości mleka “przemysłowego” a także mocne ograniczenie kawy i alkoholu oraz pozbycie się “żywności przemysłowej – marketowej” pakowanej z długim terminem przydatności do spożycia. (palenie papierosów oczywiście jest w ogóle nie dopuszczalne).
  2. Ruch – ale dostosowany do kondycji. Uważam, że katorżnicze sesje nie są zdrowe, powodują zbytni stres i obciążenie organizmu
  3. Kontakt z naturą, kąpiele słoneczne z rozwagą, uziemienie
  4. Dobre relacje z bliskimi i przyjaciółmi
  5. Poczucie celu w życiu, ciekawość świata i pasja
  6. Witaminy i minerały. Niestety w obecnych czasach warzywa zawierają ułamek składników, które zawierały np w latach 60-tych, dlatego uważam, że suplementacja jest niestety niezbędna. Warto brać suplementy dobrych, sprawdzonych firm.
  7. Zioła – warto poznawać działanie szczególnie tych naszych, krajowych, tych dziko rosnących i najlepiej samemu pozyskiwać je ze stanu naturalnego.
  8. Leki syntetyczne – warto szukać rozwiązania bardziej naturalnego, ale nie zawsze jest to możliwe. Czasami leki syntetyczne ratują życie, zdrowie i są niezbędne np antybiotyki w stanach zagrożeniach życia, sterydy, leki obniżające ciśnienie czy tętno.  Jednak jeżeli chodzi o leki zalecam rozwagę.
  9. Aromaterapia – niezwykle przyjemna metoda wspierania zdrowia
Hiszpania – Plaża Katedr
Written By
More from Ola

Cherimoja – flaszowiec peruwiański

Cherimoja Flaszowiec peruwiański (Annona cherimola) bardzo słodki smak pochodzi z Ameryki Południowej...
Read More

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *