Wystawa storczyków w Łódzkiej Palmiarnii 2017


Cześć! Dzisiaj zapraszam Was na foto- relację z wczorajszej wystawy storczyków. Istny zawrót głowy! Podziwialiśmy storczyki w niezliczonych kształtach i kolorach. Część z nich była nie podobna do „zwykłych” storczyków. Niektóre bardziej przypominały kwiaty narcyza, zarówno z wyglądu, jak i zapachu.  Niektóre posiadały przedziwne zwisające kwiaty. Storczyk, który zajął miejsce pierwsze był zupełnie niezwykły. Jeżeli chodzi o kryteria piękności, to według mnie inne okazy miały przewagę, ale ten zdecydowanie wygrał w kategorii egzotyki i dziwaczności. Zresztą… zobaczcie sami!

Wystawa storczyków w Łódzkiej Palmiarnii 2017 (13)

Podczas oglądania wystawy, udało nam się zasłyszeć kilka porad odnośnie pielęgnacji storczyków w domu. Oto one:

1. W przypadku storczyków najważniejsza jest woda – 90 % wody powinno być filtrowane, a 10 % ” zwykłej” wody (w celu uzupełnienia minerałów).

2. Nie skrapiamy liści.

3. Woda nie powinna stać w osłonce doniczki, nadmiar należy od razu wylać. Roślina sama sobie reguluje ilość wody, jaką wchłonęła podczas podlewania.

4. Korzenie powietrzne storczyków powinno się zraszać.

5. Nawożenie – bardzo skromne. Storczyki potrzebują niewiele składników. Jeżeli dysponujemy nawozem dedykowanym większości kwiatów – należy go rozcieńczyć 4 razy, w stosunku do ilości, jaką podaje producent.

 

 

A poniżej kilka starych zdjęć z wystawy storczyków w 2008 r.

 

Może Cię również zainteresować:

12.11.2017

 

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Written By
More from Ola

Jak zachować zapach, właściwości i kolor kwiatów do celów kosmetycznych? -gliceryty kwiatowe

Jednym ze sposobów zachowania pięknego zapachu, koloru i wspaniałych właściwości kwiatów jest...
Read More

4 komentarze

  • Łódź bardzo lubię, storczyki też- szkoda, że nie wiedziałam o tej wystawie. Taki powiew egzotyki na pewno pomaga przenieść się w cieplejsze miejsca, chociaż w myślach 🙂 I nie wiadomo, które najpiękniejsze 😉

  • Byłam storczyki owszem piekne… polecam ,ogladajac na żywo robią mega wrażenie. Tam jest też sklep w ktorym można kupić nie tylko storczyki…ja wyszłam z philodendronem

  • W niedzielę byłam na wystawie; kwiaty przepiękne, wspaniale wyeksponowane; wysłuchałam też bardzo interesującego wykładu na temat uprawy storczyków w warunkach domowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *