Litewska, zdrowsza wersja coli z wyciągiem z eleuterokoka (żeń-szenia syberyjskiego) i lukrecji

Dziś chciałabym pokazać Wam coś naprawdę oryginalnego na swój sposób – napój “retro Baikal”. Jest to zdrowsza wersja “coli”, produkcji litewskiej.

Napój smakuje jak cola, tylko mniej słodka, co jest cechą dla mnie pozytywną. Napój jest mniej “ulepkowaty”, lekko gazowany, przyjemny w smaku.

Niesamowite dla mnie jest, że w składzie ma bardzo zdrowy korzeń eleuterokoka (Eleutherococcus), który jest adaptogenem, posiada podobne właściwości jak żeń-szeń i z dlatego zwany “żeń-szeniem syberyjskim”.

Adaptogen – to naturalna substancja, która ma za zadanie uodparniać organizm na stres zarówno psychiczny, jak i fizyczny, bez działań niepożądanych. Pionierami i liderami w badaniach na temat są Rosjanie.

Skład napoju: woda gazowana, cukier, kwas cytrynowy, barwnik karmelowy, czarna herbata, kłącze i korzeń lukrecji (Glycyrrhiza glabra), korzeń Eleutherococus, naturalne aromaty.

Lukrecja także nie jest tu przypadkowo, ponieważ zwiększa ona wydolność organizmu.

Co prawda w napoju nadal jest obecny cukier, i to niestety w większej ilości, niż zdrowe wyciągi ziołowe, ale i tak według mnie jest to o wiele zdrowsza alternatywa dla “coli”.

Written By
More from Ola

Buk – rozpoznawanie

Buk zwyczajny (Fagus sylvatica) kora gładka jasnopopielata liść jest całobrzegi, na brzegu...
Read More

1 Comment

  • Napój był produkowany w ZSSR . W Rosji najlepszy producent – Czernogolowka . Jeszcze jede jest – Tarchun . Koloru zielonego . Też ciekawy smak .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *