Plaża Katedr (Playa de las Catedrales)

katedry

Żeby ujrzeć tę plażę pokonaliśmy trud przejechania 400 km przez Hiszpanię od miejsca naszego noclegu w Castro Urdiales. Jechaliśmy kierując się znakami na Playa de las Catedrales. Jakie było nasze zdziwienie, gdy po dotarciu na miejsce tablica informacyjna ogłosiła nazwę Praia das Catedrais. Jest to przykład zastosowania różnych dialektów w Hiszpanii w zależności od tego na terenie której wspólnoty autonomicznej się znajdujemy. Nawet opakowania produktów spożywczych mają opisy w czterech językach… hiszpańskich!

Playa de las Catedrales – jest odrealnioną plażą na północnym wybrzeżu Hiszpanii nad Zatoką Biskajską (Morzem Kantabryjskim) w rejonie Autonomii Galicyjskiej (Galicji). Jej nazwa wywodzi się od monumentalnych łuków skalnych. Niektóre z nich przypominają  gotyckie katedry. Górują one nad morzem i osiągają wysokość do 30 metrów. Te monumentalne budowle są dziełem wody i wiatru. Łuki skalne, tajemnicze groty, jaskinie i zatoczki powstały poprzez erozję klifu.

 Piasek, lazurowa woda, niezwykłe łuki skalne, morskie żyjątka, szum fal … to wszystko składa się na niepowtarzalny klimat Plaży Katedr…

Może Cię również zainteresować:

 

Written By
More from Ola

Uprawa storczyków

Kwitnące storczyki na parapecie – to było moim marzeniem. Co zrobić aby...
Read More

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *