Sklep zielarski w Hiszpanii

Wejście do Herbodietetici

Zawsze jak jestem w nowym kraju to lubię zwiedzić sklep zielarski i aptekę. Odwiedziliśmy sklep o wdzięcznej nazwie” Herbodietetica”. Co prawda trudno nam było utrafić, aby był sklep był czynny. Ciągle spotykaliśmy się ze sjestą albo na innymi powodami zamknięcia. Niestety sprzedawca nie znał żadnego słowa ani w języku angielskim ani niemieckim, więc niewiele się dowiedzieliśmy. Kupiliśmy za to pyszne miody:

  • miel de mielato de roble – miód ze spadzi dębowej. (Podobno istnieją także miody dębowe nie-spadziowe, które powstają ze zbierania i przerabiania przez pszczoły cieczy znajdującej się na żołędziach. Mają one wyrazisty smak  o mniejszym poziomie słodyczy w stosunku do większości innych miodów oraz ciemny kolor. Są bogate w składniki mineralne i żelazo, które powoduje ich ciemny kolor. Takich miodów niestety nie spotkaliśmy)
  •  miel de mielato de encina – miód ze spadzi wiecznie zielonego dębu ostrolistnego (Quercus ilex) (dąb holm)- posiada piękny ciemny kolor wpadający w bordo oraz smak “spadziowy”.
  • miel de azahar – miód z kwiatu pomarańczy – jasny miód o delikatnym kwaskowatym posmaku
  • miel de brezo – miód wrzosowy.

Warto korzystać z miejscowych dobrodziejstw!

Może Cię jeszcze zainteresować:

12.05.2016

Written By
More from Ola

Paczula – olejek eteryczny

Brodziec paczulka, paczulka wonna, paczulka (Pogostemon cablin = Pogostemon patchouly) – gatunek rośliny z...
Read More

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *