Zioła dobre dla włosów

Pączek kwiatu męskiego olchy (Alnus)

Czy wiecie, co zrobić, żeby Wasze włosy nabrały życia, zmniejszyć ich wypadanie i przetłuszczanie?

Po pierwsze należy stosować zioła dobre dla włosów – można je używać zarówno do płukania jak i jako składnik szamponu. Roślin o takim działaniu jest całe mnóstwo, wymienię te bardziej znane:  tatarak, łopian,  brzoza, skrzyp, niecierpek, żywokost, olcha, chmiel, wrotycz, rokitnik, rozmaryn, piwonia, róża, nagietek i rumianek (dla włosów jasnych), kora dębowa i liście orzecha włoskiego dla brunetek.

Drugim czynnikiem wpływającym na kondycję włosów jest dobranie delikatnego środka myjącego, który nie podrażnia skóry głowy, nie powoduje łupieżu, wypadania włosów ani nie zwiększa ich przetłuszczania. Do szkodliwości SLS’ów nie trzeba nikogo przekonywać. Więc co zastosowaćw zamian? Dla niektórych osób, szczególnie tych o suchych włosach i skórze głowy wystarczy użycie ziół zawierających naturalne składniki pieniące – saponiny. Do takich roślin należy popularna mydlnica.

Jednak dla większości osób niezbędne będzie zastosowanie delikatnego chemicznego środka myjącego np glukozydu decylowego czy betainy kokamidopropylowej.

Jeżeli chcesz wiedzieć, jak samodzielnie wykonać taki szapon zapraszam do wpisu Szampon Tatarakowo-Łopianowy

Written By
More from Ola

Paprocie

Polska: Bułgaria:
Read More

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *